Září 2011

Vybíráme psa z útulku

21. září 2011 v 16:02 | Krisík |  Výchova a Výcvik

Kolem pejsků z útulků panuje mnoho mýtů, obav, pověstí a emocí. Ráda bych vám pomohla zbavit se částečně strachu z nevhodného výběru a eliminovat co nejvíce problémů s nevhodně vybraným pejskem.

Péče o Srst

21. září 2011 v 15:58 | Krisík |  Péče
Péče o srst je důležitou otázkou, kterou byste měli vzít v úvahu ještě před koupí psa. Jsou plemena, která potřebují velmi náročnou péči o svou srst a budete muset počítat s pravidelnou návštěvou psího salonu, pokud chcete s pejskem chodit na výstavy - je potřeba mít upravenou srst podle standardu pro dané plemeno.

Agility

9. září 2011 v 19:57 | Krisík
Určitě už většina z vás slyšela o tomto novém sportu pro psy. Mnozí také už nějaký ten závod viděli. Víte ale kdy agility vzniklo? A jaká jsou pravidla? Kteří psi můžou agility běhat a jaké překážky se vyskytují na trati? Povězme si tedy o agility něco víc…

→Německý Ovčák

1. září 2011 v 17:08 | Krisík

Původ Plemene: Německo
Vznik Plemene: Konce 19. století
Původní Účel: Ovčácký Pes
Nynější Účel: Služební es, Společník, Vodič tělesně Postižených
Průměrný Věk: 12-13 let
Jiné Názvy: Deutscher Schäferhund
Hmotnost: 34-43 kg
Výška: 55-66 cm

DogFrisbee

1. září 2011 v 15:33 | Krisík
Co je to dogfrisbee?
Dogfrisbee je zábavný sport i sportovní zábava.
Zjednodušeně řečeno se jedná o házení disku psovi. Ten by ho měl ještě před dopadem na zem chytit a přinést zpátky. Házet se dá jen tak na zahradě nebo při procházce na louce či v parku. Nepotřebujete nic jiného než disk. V dogfrisbee se ale pořádají i závody. Je to týmový sport, přičemž tým tvoří člověk a jeho pes. Hraje se již více než 30 let. Za tu dobu překročil hranice své rodné země USA a rozšířil se takřka do celého světa. Svoje příznivce našel i u nás.